Wetenschappers van het Universitair Medisch Centrum in Maastricht ontwikkelen een veilige en goedkope bloedtest die de punctie en vlokkentest kan gaan vervangen.
De nieuwe bloedtest is een veilig alternatief voor de punctie en vlokkentest om een eventuele chromosoomafwijking bij een foetus te kunnen opsporen. Volgens de onderzoekers moet de nieuwe test binnen twee tot vijf jaar de vlokkentest en vruchtwaterpunctie vervangen.
De nieuwe bloedtest is geschikt voor alle vrouwen. Bovendien is de test eenvoudig uit te voeren, goedkoop en zonder gevaar. Dit in tegenstelling tot de vlokkentest en vruchtwaterpunctie, die altijd een klein risico voor de zwangerschap met zich meedragen. De kans op een miskraam bij een vruchtwaterpunctie is 0,5%. Bij een vlokkentest is dit één procent.
De wetenschappers hebben al bewezen dat de bloedtest afwijkingen bij ongeboren jongetjes kan laten zien en verwachten hetzelfde resultaat voor het opsporen van het syndroom van Down.
Volgens de onderzoekers kan de nieuwe bloedtest een vast onderdeel worden tijdens de gebruikelijke bezoeken aan de verloskundige.
Bron: Nu.nl
Dat zou een enorme stap vooruit zijn! De punctie blijft gevaarlijk voor het kind. Hoop alleen wel dat dit snel wordt ingevoerd.